Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yıldız: Görüyoruz ki çocukları camide istemeyen kaldırım vaazcıları, İslam’ı anlatmaya soyunmuş

Yıldız: Görüyoruz ki çocukları camide istemeyen kaldırım vaazcıları, İslam’ı anlatmaya soyunmuş

Diyanet-Sen Şube başkanlığı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’da da bir televizyon programda konuşan ve çocuklar için camilerde düzenlenen programlar üzerinden gayri ahlaki sözler sarf eden Osman Ünlü hakkında açıklamada bulunarak Osman Ünlü’ye çok sert tepki verdi.
Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak “çocuk dostu camiler” projesini hayata geçiren Prof. Dr. Mehmet Görmez’i eleştiren Yazar Osman Ünlü’nün, bir televizyon programında skandal açıklamalar yaptığını söyledi.
Yıldız, “Camilerde çocukların oyun oynamasının caiz olmadığını savunan Osman Ünlü ibadethanelerimizi ‘kerhaneye’ benzetmiştir. Cami ile kerhaneyi aynı cümle içerisinde kullanan Osman Ünlü’nün ilmi manada köhnemiş, İslam mabetlerini aşağılamaya çalışan, rencide etmeye çalışan fikri yapısının, ilim adamlığı vasfına yakışmadığı ortadadır. Bugüne kadar, camiye gelenleri itmek, rencide etmek, camiden soğutulan gençlerin müsebbibi olmak, bu tarz düşünce içerisinde olanlar yüzündendir.” dedi.
Yıllarca gençleri camilerde hor görenler yüzünden nice gençlerin heba olduğunu vurgulayan Başkan Yıldız, “Görüyoruz ki çocukları camide istemeyen kaldırım vaazcıları, İslam’ı anlatmaya soyunmuş. Oysaki sırtında Hasan ile Hüseyin, secdeye giden, kalbi çocuk, yüzü çocuk peygamberin ümmeti olduğumuzu unutmuş. İslam’ın, imanın kalpte olduğunu unutarak yıllarca dış görünüşlerinden dolayı gençlerimizi öteleyen, camilerimizde hor gören bu insanlar yüzünden, nice gençler heba olmuş. Anlaşılan o ki, sıra çocuklara gelmiş. Sizin köhnemiş beyinlerinizde, çocuk sevgisi nasıl yorumlanıyor bilemeyiz ama bizim bütün camilerimizde çocuklarımız, gençlerimiz dokunulmazdır.” diye konuştu. Çocuklarımızın hafızalarında kötü bir iz bırakacak şekilde müdahalelerde bulunacak olanlar, cami adabı ile çocuk sevgisini karıştıracak olanlar, teravihlerini namazlarını evlerinde kılsınlar. Bugün burada, meselenin çocuklar olmadığını, hazımsızlığın sebebini tekelci, tek bayici, tek şubeci din işletmecisi olmak isteyenlere; sizin derdiniz üzüm yemek değil, derdiniz bağcıyı yerinden indirmek olduğunu söylemek istiyoruz. Bugün burada, birilerine karşı duyulan hazımsızlıktan dolayı, camileri kerhanelere benzeten Osman Ünlü gibilerine, hadlerini bildirmeye geldik.
Diyanet İşleri Başkanlığımıza, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e, camilerimize, mabetlerimize, din görevlilerimize, dokundurtmayız demeye geldik. Bugün yapacağımız basın açıklaması ile Türkiye genelinde, eş zamanlı eylem başlattığımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …