11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Yurtta Olay Çıktı” İhbarıyla Polislere Sürpriz Yaptılar

“Yurtta Olay Çıktı” İhbarıyla Polislere Sürpriz Yaptılar

Erzincan Üniversitesinde öğrenim gören ve Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Mamahatun Kız Yurdunda kalan öğrenciler ve yurt yönetimi, ‘Yurtta olay çıktı’ ihbarında bulunarak yurda gelen polis memurlarına Polis Teşkilatının kuruluşunun 172’nci yıldönümü sebebiyle sürpriz yaptılar. Öğrenciler ve polisler hep birlikte pasta keserek Polis Teşkilatının kuruluşunun 172’nci yıldönümünü kutladılar.
Polis Teşkilatının kuruluşunun 172’nci yıldönümü sebebiyle Erzincan Kredi Yurtlar Kurumu Mamahatun Kız Yurdu’nda kalan öğrencilerden polislere sürpriz kutlama yapıldı. Erzincan Üniversitesinde öğrenim gören ve Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Mamahatun Kız Yurdunda kalan öğrenciler ve yurt yönetimi, ‘Yurtta olay çıktı’ ihbarında bulunarak yurda gelen polis memurlarına sürpriz yaptılar.
Erzincan Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesinde görevli polis memurları yurtta olay yerine sürprizle karşılaşınca şaşkınlıklarını gizleyemediler. Öğrenciler ve polisler hep birlikte pasta keserek Polis Teşkilatının kuruluşunun 172’nci yıldönümünü kutladılar.
Mamahatun Kız Yurdu Müdiresi Letafet Demir, Emniyet Müdürlüğünü arayarak yurtta olay çıktığını ve polislerin yurda gelmesini istedi. Bunun üzerine aralarında Güvenlik Şube Müdürü Yusuf Güven’inde bulunduğu sivil ve resmi polisler yurda geldiler. Öğrencilerin bulunduğu odanın kapısını açan polisler alkışlar ve açılın Türk Bayrağı ile atılan ‘Türkiye sizinle gurur duyuyor’ sloganı ile şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bir süre şaşkın şaşkın öğrencilere bakan polisler daha sonra öğrencilerin jestinden dolayı teşekkür ettiler.
Polisler ve üniversite öğrencileri daha sonra hep birlikte yaş pasta keserek Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172’nci yıldönümü kutladılar.
Güvenlik Şube Müdürü Yusuf Güven yaptığı açıklamasında; “İlimizin Asayişi elbette çok önemli. Ancak geleceğimiz olan gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim-öğretim görmeleri, barınma alanlarında güvende olmaları en önemli hedeflerimiz Güvenlik Şube olarak ve İl Emniyet Müdürlüğü olarak. Böylede bir ihbar gelince bizde tedirgin olduk tabi ciddi bir olay olabileceği endişesiyle tüm personelimizi, resmi görevli arkadaşlarımızı hemen olay yerine sevk ettik. Geldiğimizde de böyle bir sürprizle karşılaştık. Hem duygulandık, hem şaşırdık, hem sevindik üzücü bir olay olmadığı için. Bunu düzenleyen, organize eden başta kurum müdürümüz, sevgili genç kardeşlerimiz, kurum yetkilileri hepsine çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin zor bir dönemden geçtiği bu günlerde bizleri çok mutlu ettiler böyle bir sürpriz yaparak. Biz eliminden geleni onların güvenliği için, öğrencilerimizin güvenliği için elimizden geleni İl Emniyet Müdürlüğü olarak devam edeceğiz. Her sıkıntılarında, her zaman yanlarındayız” dedi.
KYK İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek ise; “Biz polisimizle sürekli birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışma içerisinde olmak zorundayız. Çünkü onlar bizim olmazsa olmazımız. En kötü günümüzde, en zor zamanımızda her zaman bizim yanımızdalar. Biz 172’ncii kuruluş yıldönümünü kutladığımız Emniyet Teşkilatımızın kıymetli mensuplarına yavrularımızla birlikte, Mamahatun yurt müdiremiz ve müdürlük personelimizle birlikte ne yapabiliriz diye düşününce böyle bir sürpriz hazırlayalım dedik. Polislerimizi sadece her hangi bir olay veya sıkıntı anında yurdumuzda görmek yerine onları bu güzel haftada onların kuruluş yıldönümünde tatlıyla, şakayla, güler yüzle ve muhabbetle karşılamak adına böyle bir etkinlik düzenledik. Sürçü lisan ettiysek af ola. Bu sürprizin ağız tadımızı bozmaması, milletimize, ülkemize, devletimize ve teşkilatımıza daha huzurlu, daha mutlu, daha güzel günler getirmesi dileği ile tekrar olmamak kaydıyla kabul edilmesini arzu ediyoruz” dedi.
Üniversite Öğrencisi Esra Göktaş ise; “Türk Polis Teşkilatımızın 172’nci yıldönümü kutlu olsun. Zor dönemler geçirdik Türkiye olarak bizim güvenliğimizi, huzurumuzu, geleceğimizin güvenliğini sağlama almak için onlar gece gündüz çalıştılar. Bizde böyle küçük bir organizasyon yapmak istedik Erzincan Mamahatun Kız Yurdu olarak. Şakayla karışık bir olay yarattık. Onları çağırdık. Geldiler. Heyecanlıydılar çünkü gerçek bir olay bekliyorlardı ama gönül ister ki bundan sonraki her olay böyle güzel organizasyonlarla bitsin. Onlara çok teşekkür ediyorum güvenliğimizi sağladıkları için gece-gündüz yılmadan çalıştıkları için, Türkiye’nin huzuru için” dedi.
Üniversite Öğrencisi Ayşe Şen ise; “Mamahatun Kız Yurdu öğrencileri olarak çok mutluyuz polisimizin yanında olarak. Çok heyecanlıyız. Onları bir olay var diyerek buraya çağırıp kandırdık. Ondan sonra gayet böyle bir güzel organizasyon düzenleyip onlarında bizimle beraber olmasını istedik. Onları yalnız bırakmak istemedik. Ülkemiz zor bir dönemden geçtiği için biz hep birlikte Türkiye’yiz” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …