25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Konyalı öğrenciler Erzincan’dan şen döndüler

Konyalı öğrenciler Erzincan’dan şen döndüler

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında Konya’dan gelen öğrenciler, Erzincan’ın turistik mekanlarını ziyaret edip, Erzincanlı öğrenciler ile kaynaştılar.

Milli birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, ülkemizdeki tarihi ve kültürel mirasların tanıtılması, milli ve manevi değerlerin paylaşılması, kardeşlik bilincinin artırılması ve çocukların terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla yürütülen proje kapsamında Erzincan’da birçok yeri gezen Konyalı öğrenciler, Erzincan’a ve Erzincalılara karşı samimi duygular hissettiklerini kaydettiler. Vali Arslantaş ise Konyalı öğrencileri Erzincan’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Biz Anadoluyuz Projesi çerçevesinde  Erzincan’a  gelen Konya’lı 39 öğrenci  ilk olarak  eğitmenlerinin eşliğinde Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile tanışarak, Türkiye Gençler Serbest Güreş Şampiyonası’nı izleme imkânı buldular. Daha sonra ise Ergan Dağı, Ekşisu, Girlievik Şelalesini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Öğrenciler daha sonra Üzümlü İlçesinde ki  Ahıska Türkleri ile tanışmasının ardından  Bayırbağ Ortaokulunda öğrenciler ile oyunlar oynayıp çeşitli etkinlik yaparak memleketlerine döndüler.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …