Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Şehit Yakınları ve Gaziler İftarda Buluştu

Şehit Yakınları ve Gaziler İftarda Buluştu

Erzincan Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Şehit aileleri ve gaziler onuruna  iftar programı düzenlendi. Şehit yakınları ve gaziler, düzenlenen iftarda buluştu.
Bir restoranda düzenlenen iftar programına, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3.Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, 3.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Kemal Başak, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aile Sosyal ve Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, kamu kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Aile Sosyal ve Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan; ” Bu vatan uğruna mücadelede bulunmuş şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha anmak, bu ruhu kendi içimizde yaşamak ve yaşatmak için buradayız. Millet olarak tarihten aldığımız ilhamla acılarımızı kalplerimizin derinliklerine gömmeye ve bu acılarımız üzerinden bir tarih, bir gelecek yaratma hikmetine sahip bir milletiz. Evlatlarını, kardeşlerini, eşlerini vatan uğruna feda eden, şehit veren acılarını yürekten paylaştığımız baş tacımız şehit annelerimiz, vatan uğruna gözlerini kırpmadan çarpışan çok kıymetli kahraman gazilerimiz bu güzel buluşmaya katıldığınız ve şehitlerimizin kutsal emanetlerinin yanında olmak fırsatını bizlere verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, beraber iftar yapmanın, birlik ve beraberlik ruhunu artırdığını söyleyerek yaptığı açıklamada; ”Bir milletin varlığını devam ettirebilmesi, bağımsızlığını koruyabilmesine bağlıdır. Bağımsızlığını korumayı başaramayan milletler yok olmaya, tarihin derin girdaplarında yok olup gitmeye mahkumdur. Türk milleti tarih boyunca destanlar yazmış, her türlü güçlüğü, her hal ve zamanda yenmiştir. Takvimlerin her yaprağı onun bir kahramanlık örneği ile süslüdür. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz milletimizin hiçbir şartta bağımsızlığımızdan, özgürlüğümüzden, yurdumuzun bütünlüğü ve milletimizin birlik beraberliğinden taviz vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.”
Arslantaş, ilimizi, ülkemizi dünyanın en önde gelenleri arasına getirebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz diyerek sözlerine, “İnsanlık tarihine fazileti biz kazıdık. İnsanlığın bilgi çağından bilgelik çağına geçmesinin adeta zorunluluk olduğu dünyamızda insanlığa söyleyecek çok sözümüz var. Şehitlerimizin aziz hatırasına karşı borcumuzu eda etmek istiyorsak, birbirimizin daha çok severek, Erzincan’ımızda örneğini keyifle yaşadığımız ve yaşattığımız gibi birlik ve beraberlik içerisinde, ilimizi, ülkemizi dünyanın en önde gelenleri arasına getirebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edelim.” diye konuştu.
Ezanın okunmasının ardından iftara katılan şehit yakınları, gaziler ve aileleriyle kurum müdürleri ve vatandaşlar birlikte iftar yaptı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …